Portföy Çanta Modelleri

portfoy-canta-modelleri

Fransızcadan dilimize geçen ‘porte feuille’ kelimesi aslında fransızca cüzdan demektir. Portföy çanta ise deyimi yerindeyse cüzdan çanta gibi bir şey oluyor. Portföy çanta modellerinin görünümü ise küçük havalı ve askısız olan genelde elde taşınan gece kıyafetleri ile kombin edilen şık ve havalı bir çanta modelidir. Portföy ya da clutch çanta olarak geçen ve küçük ve elde taşınacak şekilde tasarlanmış çanta modelleri 2013 modasında en çok kullanılan çanta modellerinden olacak. Hem günlük hem de gece kıyafetleri için kullanılabilen 2013 portföy çanta modelleri başlarda gece kıyafetleri için kullanılacak şekilde tasarlanmıştı ancak bayanlar tarafından çok beğenilip ilgi görünce bu tip çantalar günlük kıyafetlerle kullanmaya uygun olacak şekilde de tasarlanmaya başlanarak piyasaya sürüldü.

Fazla büyük çantalardan hoşlanmıyorsanız ve yanınızda da dışarı çıktığınızda fazla eşya taşımanız gerekmiyorsa bu portföy çantalar sizler için ideal. Orta büyüklükte veya çok küçük şekilde de bulabileceğiniz portföy çanta modelleri ve fiyatları, günlük kullanımda sade ve büyük zarfı andıran tasarıma sahip olanlar en çok beğenilen portföy çanta modelleri. Özellikle de yaz aylarında şort ve topuklu ayakkabı kombininde harika bir görüntü sunan portföy çanta tasarımları çok şık ve zarif duruyor. Gece için ise alternatifi olmayan çanta tipidir. Çünkü gece kıyafetine askılı bir çanta kullanmak oldukça abes bir görüntü yaratacaktır. Bunun için küçük ve taşlı minik portföy çantaları tercih edebilirsiniz. Ancak fazla küçük portföyleri tercih etmekten kaçınmakta fayda var çünkü cüzdan imajı veren çok küçük çantalar oldukça modadan uzak bir görüntü oluşturuyor.

En azından elinizdekinin bir cüzdan değil portföy çanta olduğunu belli edebilecek boyutta portföy çantalar seçmenizi tavsiye ederim. Portföy çantanın içerisine ise sadece telefon,kredi kartı,ruj gibi küçük ve zaruri ihtiyaçlar koyulmaktadır. Portföy çanta kullanımı aslında içerisine koyulacak malzemeler yönünden bizlere alternatif sunma seçeneği sunmamaktadır. Portföy çanta çeşitler kullanımı genelde günlük hayatta pek fazla tercih edilmemektedir. Bunun en önemli sebebi ise bayanların günlük ihtiyaçlarını cüzdan, telefon, makyaj malzemeleri, güneş gözlükleri vs gibi malzemelerini portföy çantanın içerisine sığdıramayacağı için büyük olan çantalara yönelmelerine neden oluyor. Yazımın sonunda beğenerek sizler için seçtiğim portföy çanta resimlerini yayınladım umarım beğenirsiniz…

Admin

Merhaba, Tesettür sitemizde tesettür giyim markaları, şal, pardesüler, etekler ve tesettür modelleri konularında modayı takip edebilirsiniz.